1948. július 16. Gyöngyös
_____
ISKOLÁK
1962-66 Képző- és Iparművészeti Gimnázium
1967-72 Magyar Képzőművészeti Főiskola
Mestere Somogyi József
_____
MUNKAHELY
1979-1982 szobrász tanár a Szőnyi István Nyári Szabadiskolán, Zebegény
1984-1985 szobrász és rajz-mintázás tanár a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola esti tagozatán
1985-től szobrász és rajz-mintázás tanár a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola nappali tagozatán, ugyanott művészeti igazgatóhelyettes 2007-től
_____
SZAKMAI SZERVEZETI TAGSÁG
1972-től Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete
1976-tól Magyar Képző- és Iparművészek Szövetsége
1990 Folyamat Társaság
_____
DÍJAK, ÖSZTÖNDÍJAK
1972: Fiatal Képzőművészek Stúdiója kiállítás, Uitz Terem, Dunaújváros, a Városi Tanács díja
1973–76: Derkovits-ösztöndíj
1973: Fiatal Képzőművészek Stúdiója kiállítás KISZ KB díja (megosztva Janzer Frigyessel)
1980: IV. Nemzetközi Éremművészeti és Kisplasztikai Alkotótelep, Nyíregyháza-Sóstó, Nyíregyháza Városi Tanács díja
1981: Fiatal Képzőművészek Stúdiója kiállítás, Szegedi Volán díja
1983: VIII. Országos Kisplasztikai Biennálé, Pécs díja, VII. Nemzetközi Éremművészeti és Kisplasztikai Alkotótelep,
1983: Nyíregyháza-Sóstó, Szabolcs-Szatmár megye díja
1984: Nemzetközi Kisplasztikai Triennálé, Budapest, megosztott fődíj
1985: VIII. Országos Kisplasztikai Biennálé, Pécs Rézbányászati Tröszt díja
1986: XI. Nemzetközi Éremművészeti és Kisplasztikai Alkotótelep, Nyíregyháza-Sóstó, a Kultúrpark díja
1987: X. Országos Kisplasztikai Biennálé díja, Pécs
1988: Nyári Tárlat, Vác díja, Eötvös Ösztöndíj
1990: Római Magyar Akadémia ösztöndíja
1992: II. Nemzetközi Szobrászrajz Biennálé, Budatétényi Galéria, fődíj, Fővárosi Kulturális Alapítvány ösztöndíja
1993: Munkácsy-díj, XIII. Országos Kisplasztikai Biennálé, Pécs, I. díj
1995: X. Országos Érembiennálé, Sopron, Civitas Fidelissima-díj
1997: Egyházművészeti kiállítás, Hatvan, a Polgármester díja, Magyar Szalon, a környezetvédelmi és területfejlesztési miniszter díja
1999: Érdemes Művész
2011: XVIII. Országos Érembiennálé, Sopron, a Magyar Éremművészetért Alapítvány díja
2013: XIX. Országos Érembiennálé, Sopron, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének díja
2017: XXI. Országos Érembiennálé, Sopron, I. díj
2019: Kalevala-pályázat, szakmai különdíj
_____
MUNKÁI KÖZGYŰJTEMÉNYEKBEN
Bajai Képtár, Baja
British Museum, London
Csepel Galéria Gyűjteménye, Budapest
Damjanich János Múzeum, Szolnok
Fiatal Képzőművészek Stúdiója Archívum, Budapest
Ferenczy Múzeum, Szentendre
Janus Pannonius Múzeum, Pécs
Szoborpark, Dunaújváros
Városi Galéria, Nyíregyháza
Zsidó Múzeum, Budapest
Kortárs Magyar Galéria Dunaszerdahely
Magyar Nemzeti Galéria, Budapest
Tragor Ignác Múzeum Vác
_____
MŰVÉSZTELEPEK, SZIMPOZIONOK
1980, 1984, 1986, 1998 ,2012 Nemzetközi Éremművészeti és Kisplasztikai Alkotótelep Nyiregyháza-Sóstó
1989 Nemzetközi Acélszobrász Alkotótelep, Dunaújváros
1990 Nemzetközi Kőfaragó Szimpozion, Üzbegisztán
1994, 2000 Forma Szimpozion, Szekszárd
1995 Nemzetközi Bronzszobrász Szimpozion, Galánta
1997 Nemzetközi Szobrász Szimpozion, Hue, Vietnam
2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 Szobrász Alkotótelep, Mezőtúr
_____
KÖZTÉRI MUNKÁK
Pásztor János portréja (terrakotta dombormű, 1970, Hódmezővásárhely, Gimnázium)
Kodály Zoltán-portré (bronz, 1978, Budapest, Marczibányi téri Általános Iskola)
Kő és Bronz (1978, Párizs, Magyar Kereskedelmi Kamara)
Zrínyi Ilona-portré (bronz, 1980, Vaja, Vay Ádám Múzeum)
Esze Tamás-portré (bronz, 1983, Vác)
Madách Imre-portré (bronz, 1983, Vác)
Váci Mihály-portrédombormű (bronz, 1986, Veresegyház)
A Hold (1989, Dunaújváros, Szoborpark)
Richter Gedeon-portré (bronz dombormű, 1989, Gyöngyös, Richter Gedeon Gyógyszertár)
Apor Vilmos-dombormű (bronz, 1989, Gyula
I. világháborús emlékmű (1990, Madocsa /Sáros Lászlóval/)
Földes Andor-portré (bronz, 1995, Bp., Zeneművészeti Főiskola, Budapest)
Mobil (papír, 1995, Bp., Temic Hungary)
Petőfi portrédombormű (1996, Csente (Lendva), Szlovénia)
Deák Ferenc portrédombormű (bronz, 1998, Zsitkóc (Lendva), Szlovénia)
Élet (kő, bronz, 1999, Hue, Vietnam)
Tankerék (epoxigyanta, 2000, Tar, Kőrösi Csoma Emlékház)
Tankerék (epoxigyanta, 2011, Tar)
Szent Margit (bronz, 2018, Budapest, Margitsziget)
Sorry, the comment form is closed at this time.